"misja i wizja"

STOWARZYSZENIE - misja i wizja

Data utworzenia: 1 lipiec 2014

Misją Stowarzyszenia „Serce dla Arytmii” jest przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat arytmii, czynników sprzyjających ich wystąpieniu oraz groźnych powikłań a także promowanie zachowań prozdrowotnych przeciwdziałających powstawaniu arytmii. Stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną głównie za pośrednictwem własnego portalu internetowego a także poprzez tworzenie nowoczesnych programów informacyjnych dla chorych i ich opiekunów w formie wydawnictw (podręczniki, biuletyny, plakaty, ulotki) oraz bezpośrednich szkoleń i spotkań edukacyjnych.

Stowarzyszenie zajmuje się także rozpowszechnianiem rezultatów badań naukowych w dziedzinie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji osób z zaburzeniami rytmu serca. Współdziałanie z organami administracji państwowej i samorządowej, placówkami służby zdrowia, mediami oraz innymi organizacjami krajowymi i międzynarodowymi umożliwia Stowarzyszeniu sprawowanie służby na rzecz osób z arytmią i innymi chorobami serca.

Łącząc ze sobą lekarzy i pacjentów borykających się z zaburzeniami rytmu serca, Stowarzyszenie chce udzielić im wsparcia pozwalającego radzić sobie z chorobą. Poprzez wymianę informacji między pacjentami a środowiskiem medycznym, tworzy się spójna i silna grupa ludzi patrzących na problem arytmii z wielu perspektyw. Grupa, której działania zwiększają świadomość społeczną problemu zaburzeń rytmu serca w Polsce i na świecie.

 

Statut Stowarzyszenia (Pobierz PDF)

 

FUNDACJA - misja i wizja

Data założenia: 19 styczeń 2007


Fundacja „Serce dla Arytmii” jest organizacją skupiającą wiodących polskich specjalistów zajmujących się zaburzeniami rytmu serca i chcących dzielić się swoim doświadczeniem i umiejętnościami zarówno ze środowiskiem lekarzy jak i pacjentów.  Organizując staże w renomowanych polskich ośrodkach elektroterapii, Fundacja umożliwia lekarzom zdobycie umiejętności gwarantujących wykonywanie zawodu na najwyższym poziomie. Zapewniając wysoką jakość kształcenia przyszłych elektrofizjologów, Fundacja organizuje sympozja oraz szkolenia pod okiem wybitnych polskich specjalistów z dziedziny kardiologii.

Głównym celem Fundacji jest edukacja lekarzy w zakresie arytmologii, aby swoją wiedzą i doświadczeniem najlepiej służyli pacjentom. Działania Fundacji skupiają się wokół pomocy lekarzom chcącym specjalizować się w leczeniu zaburzeń rytmu serca.  

Promując temat zaburzeń rytmu serca w debacie społecznej oraz wśród organów administracji państwowej, Fundacja zwraca uwagę na problem arytmii w Polsce, ich konsekwencje zdrowotne, właściwą diagnostykę i leczenie. Organizacja poprzez działania edukacyjne wspiera polskie środowisko lekarzy arytmologów pozwalając im na rozwijanie swoich umiejętności na światowym poziomie.

 

Statut Fundacji (Pobierz PDF)

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej..